Ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty przedłuża się do 10 kwietnia 2020 r.

Drodzy Rodzice
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem,
przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 przedłuża się
do 10 kwietnia 2020 r.

W dalszym ciągu w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze. Zgodnie z  rozporządzeniem MEN w tych dniach będzie odbywało się kształcenie na odległość. W przypadku przedszkoli polega to na informowaniu rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu. Zachęcamy serdecznie do korzystania z przygotowanych propozycji, które sukcesywnie będą ukazywać się na naszej stronie.
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie musimy zmagać się z wieloma emocjami. Natłok niepokojących informacji sprawia, że wszyscy jesteśmy zdenerwowani, sfrustrowani i przerażeni. Dzieci  reagują silnymi emocjami, kiedy obserwują dorosłych, rozemocjonowanych, zaaferowanych, nie radzących sobie z tymi uczuciami. Dlatego należy z dziećmi rozmawiać i na bieżąco mówić, co się dzieje. Jeśli my czujemy niepokój, to dziecko będzie to widziało i też będzie się niepokoić. Jeżeli podzielimy się z dzieckiem swoją wiedzą, która wynika ze świadomości, co robić, to ono naprawdę będzie spokojniejsze. Dlatego w przystępny sposób wytłumaczmy mu, co się dzieje, ale nie wybiegajmy w przyszłość dalej niż na najbliższe kilkanaście dni. Mówmy o tym, co wiemy – przez jakiś czas zostajemy w domu, ale zorganizujemy sobie to siedzenie w domu w ciekawy sposób. Ważne, aby dziecko widziało, że mamy na ten czas pomysł. Korzystajcie Państwo z przygotowanych przez nasz zespół propozycji i materiałów. Niech to będą mile wspólnie spędzone chwile z bliskimi, z naszymi dziećmi.
Życzę Państwu zdrowia i spokoju.
dyrektor przedszkola
Joanna Cempel-Stępień