Dzień książki w grupie Motylki

25 kwietnia dzieci poznały etapy powstawania książki, a także znaczenie takich słów jak: ilustrator, biblioteka, czytelnia czy wydawnictwo. Wysłuchały bajki edukacyjnej pt. „Smutna książeczka” i obejrzały film edukacyjny „Staś w przedszkolu. Wycieczka do biblioteki.” Przedszkolaki stworzyły „kodeks czytelnika” i miały okazję dowiedzieć się na jakie grupy dzielimy książki. Dzieci w małych grupach przeliczały książki, każdy wykonał zakładkę do książki, a także otrzymał odznakę „Przyjaciel książek”.
W tym dniu w ramach akcji „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato!”- odwiedziła nas pani Monika, mama Kuby, która przeczytała przedszkolakom kilka wierszy Jana Brzechwy, najbardziej spodobał się wiersz „Kwoka” jak również piękną bajkę pt. „Dziurawe rajstopy”, bajkę o tym, że piękno można znaleźć wszędzie. Pani Moniko bardzo dziękujemy za odwiedziny i miło spędzony czas.