II KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW

​ ​                            

 II KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM  ZGŁOSZENIA JUŻ TYLKO DO 17 MAJA! 

Wraz z początkiem kwietnia ruszyła druga odsłona cieszącego się ogromną popularnością wśród najmłodszych Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. To inicjatywa skierowana do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 17 maja. Konkurs odbywa się etapowo, a jego finałem będzie uroczysty koncert laureatów i wydanie płyty „Głosem Dziecka vol. 2″.

Po zeszłorocznym sukcesie wydarzenia, Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich najmłodszych odbiorców do udziału w II Konkursie Dziecięcych Talentów, którego celem jest odkrywanie i promocja utalentowanych dzieci. Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza. Warunek: wiek do 13. roku życia. – Zależy nam na wspieraniu pasji naszych słuchaczy. Setki zgłoszeń i ogromne zainteresowanie zeszłorocznym wydarzeniem potwierdziły, jak ważne i niezwykle potrzebne jest stworzenie takiej artystycznej przestrzeni, która poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i dostęp do profesjonalnego zaplecza pozwoli na rozwój dziecięcych talentów – mówi Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom. Nagrodą jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty, której wydawcą będzie Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną w dwóch prostych krokach: poprzez wypełnienie formularza i załączenie pliku audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Formularz zgłoszeniowy pod tym adresem aktywny będzie do 17 maja, wyniki pierwszego etapu konkursu ogłoszone zostaną 29 maja.

W ubiegłym roku spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów. Gościem specjalnym gali finałowej była Natalia Kukulska, zasiadająca również w jury konkursu. Artystce na scenie towarzyszył kompozytor i gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski. Jeszcze tej wiosny nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album „Głosem Dziecka vol. 1” nagrany z udziałem laureatów konkursu z ubiegłego roku. 

�� Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu: konkurstalentow.polskieradio.pl.

�� Grafiki i animacja do pobrania.​

***

Polskie Radio Dzieciom wspiera akcję #ZostańWDomu i zachęca do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet 
i odbiorniki DAB+. Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Z pozdrowieniami

Kaja Zemła
Starszy specjalista ds. public relations
kaja.zemla@polskieradio.pl
tel. + 48 22 645 55 02 • tel. kom. + 48 735 993 777
————————————————————-
Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji
al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa
http://www.polskieradio.pl