Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole prowadzi edukację dzieci przez cały okres wychowania przedszkolnego, dlatego zachęcamy do korzystania z „zerówki” w naszej placówce. Argumentami przemawiającymi za realizacją rocznego przygotowania przedszkolnego u nas są:

  • Dostosowanie przedszkola do potrzeb młodszych dzieci. Każda szkoła, mimo odpowiedniego przygotowania samych klas, pozostaje szkołą – budynkiem dedykowanym dzieciom starszym (korytarze, toalety, plac zabaw itp). Przedszkole całą infrastrukturę ma przygotowaną dla przedszkolaków.
  • Kameralność placówki. Dzieci znają cały personel, a kadra pedagogiczna i obsługi zna wszystkie dzieci i ich potrzeby, dzięki czemu nasi wychowankowie mają duże poczucie bezpieczeństwa.
  • Więcej czasu na realizację programu edukacyjnego.Warto zaznaczyć, że program edukacyjny dla dzieci z zerówek jest taki sam dla wszystkich – niezależnie od tego, czy chodzą do przedszkola, czy do szkoły. Różny natomiast jest sposób jego realizacji. W przedszkolu mamy zdecydowanie bardziej urozmaicony program zajęć i więcej czasu ma jego realizację. Oferujemy w ramach czesnego szereg dostosowanych zajęć dodatkowych, jak warsztaty kulinarne, przyrodnicze, muzyczne, plastyczne, eksperymentów itp., zajęcia rytmiczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, które pozwalają rozwijać się sześciolatkowi zgodnie z jego potrzebami.
  • Smaczne i zdrowe posiłki. Dzieci jedzą posiłki świeżo przygotowane na miejscu. Rodzice nie muszą się troszczyć o zapewnienie prowiantu do szkoły.
  • Dostępność placówki dla dzieci. Przedszkole jest czynne przez 11 godzin i dziecko może w tym czasie przebywać w placówce. Rodzic nie musi się martwić o opiekę dla niego, gdy chce coś załatwić, pójść na zakupy czy do lekarza. Warto pamiętać również o tym, że zerówka w przedszkolu działa również w trakcie wakacji czy zimowych ferii, natomiast zerówka w szkole nie będzie funkcjonować w trakcie dni wolnych od nauki (a jest to ponad trzydzieści dni w trakcie roku, nie licząc okresu wakacji). Rodzice muszą więc na ten czas zorganizować dla swojego dziecka opiekę.