Kolejne propozycje zabaw z języka angielskiego

W tym tygodniu poznajemy słownictwo związane z Wielkanocą (Easter).

Słowa związane z Wielkanocą: 

Easter egg – jajko wielkanocne

Easter basket – koszyczek wielkanocny

Easter bunny – króliczek wielkanocny

Easter chick – kurczaczek wielkanocny

Easter cake – ciasto wielkanocne

Catkins – bazie

Daffodil – żonkil, narcyz

Aby wprowadzić dzieciom słownictwo najlepiej sprawdzą się flashcards (karty obrazkowe). Mogą być również wycięte ilustracje z gazet, kartek świątecznych czy po prostu wydrukowane obrazki. Prezentujemy dany obrazek, wypowiadamy słowo z języku angielskim, następnie wspólnie z dzieckiem, kilkakrotnie powtarzamy słowa. Jeśli mamy problem z wymową danego słowa, to z pomocą może przyjść słownik polsko-angielski: diki.pl 

Propozycje gier i zabaw do przeprowadzenia w domu dla 3, 4, 5 i 6-latków:

Which one is missing? – rozkładamy karty obrazkowe dotyczące Wielkanocy na dywanie. Dzieci zamykają oczy. N: close you eyes. Abracadabra, abracadabra, one, two, three.. open your eyes. Which one is missing? Zadaniem dzieci jest odgadnięcie jakiego obrazka brakuje.

Guess the picture” – Rozkładamy obrazki/ilustracje związane z Wielkanocą. Mówimy: Show me a yellow chick. (pokaż mi żółtego kurczaczka), albo: Show me a yellow daffodil. (pokaż mi żółtego żonkila) itp. Zadaniem dziecka jest wskazanie konkretnego obrazka.

Rysowanie na plecach – „Rysujemy” palcem dziecku na plecach wybrany przez nas obrazek związany z Wielkanocą. Zadaniem drugiego dziecka-rodzica jest odgadnięcie co narysowaliśmy i podanie nazwy w języku angielskim.

Magic eye – rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkie słowa po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie obrazki związane z Wielkanocą razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci próbują zapamiętać wszystkie odwrócone obrazki.

What’s this? Rodzic podaje słowo związane z Wielkanocą i przedstawia obrazek. Zadaje pytanie np.  Is it a daffodil? Is it a chick? Odpowiedzi: No, it isn’t. / Yes, it is.

PIOSENKI DO NAUKI :

EASTER BUNNY SONG – https://www.youtube.com/watch?v=hb9tt7LiYrc; https://www.youtube.com/watch?v=CzYplxl_RAc

EASTER BASKET SONG – https://www.youtube.com/watch?v=85iD8QA9X_M

EASTER EGG HUNT – https://www.youtube.com/watch?v=rov5t-aggeQ

TEN BUNNIES – https://www.youtube.com/watch?v=Tyyh8rhwKQ8

B-U-N-N-Y – https://www.youtube.com/watch?v=nZLIiq7B85g

KARTY PRACY DO POBRANIA W PDF PONIŻEJ:

Easter vocabularyfile:///C:/Users/Karolina/Downloads/easter-vocabulary.pdf

Karta pracy n 1 Easter – Match the wordsfile:///C:/Users/Karolina/Downloads/karta-pracy-n-1-easter-match-the-words.pdf

Karta pracy nr 2 Literyfile:///C:/Users/Karolina/Downloads/karta-pracy-nr-2-litery.pdf

Karta pracy nr 3 – Word searchfile:///C:/Users/Karolina/Downloads/karta-pracy-nr-3-word-search.pdf

Karta pracy nr 4 – Color the eggsfile:///C:/Users/Karolina/Downloads/karta-pracy-nr-4-color-the-eggs.pdf

Pozdrawiam, Karolina Szymańska.