Relacja z powitania wiosny

Biedronki – powitanie wiosny

22 marca maluchy w pochodzie wyprowadziły Marzannę z sali i tym samym pożegnały zimę. Dzieci dostały list od Pani Wiosny, w którym to Wiosna zleciła im sześć zadań do wykonania. Za każde zadanie przedszkolaki dostały literę. I tak powstał wyraz wiosna wraz z którym weszła do sali nowa pora roku ubrana w zielony płaszcz.

Smerfy – powitanie wiosny

22 marca dzieci zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „Przedwiośnie w lesie”. Zaśpiewały piosenkę „Zielona wiosna”, wykonały taniec bocianów i żab. Dzieci kolorowały ilustracje z wiosennymi kwiatami.

Motylki – powitanie wiosny

22 marca dzieci zaprezentowały występ artystyczny. Zaśpiewały piosenki pt. „Marsz śniegowców” i „Wiosna w błękitnej sukience”. Następnie zatańczyły do piosenki „Niewiele do szczęścia”. Na koniec wykonały pracę plastyczną „Bazie kotki”.

Muminki – powitanie wiosny

22 marca starszaki wystąpiły z przedstawieniem teatralnym z okazji powitania wiosny pt. „Dbamy o Ziemię”. Dzieci nauczyły się swoich ról, przygotowały elementy scenografii oraz rekwizyty. W trakcie piosenki „Posprzątamy wielki świat” wszyscy mali aktorzy zbierali śmieci do worków. Dopiero, gdy las był już czysty, uśmiechnięta Wiosna pojawiła się na scenie. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience”.