Zajęcia prowadzone metodą Integracji Sensorycznej

Terapia Si ma na calu poprawę integracji pomiędzy zmysłami w układzie nerwowym. Stymuluje zmysły dziecka oraz usprawnia motorykę małą, dużą, koordynację wzrokowo-ruchową. Zajęcia mają postać ukierunkowanej zabawy w którą tworzą dziecko z terapeutą. Na zdjęciach widzimy ścieżkę sensoryczną zbudowaną przez dzieci z różnego rodzaju faktur i elementów. Poprzez przechodzenie przez tor ćwiczymy równowagę, planowanie motoryczne, koordynacje ruchową, percepcje wzrokową a przede wszystkim stymulujemy obszary stóp oraz dłoni. Przeciskanie przez tunel, ugniatanie – dzieci stymulują układ proprioceptywny ( czucie głębokie) , który odpowiada za świadomość własnego ciała. Podczas zajęć zauważyć można współpracę chłopców oraz chęć niesienia pomocy koledze.